בשם כפות הרגליים רציתי להגיד ש...
 
כפות הרגליים שלנו למרות היותן הבסיס שלנו, לא מקבלות את תשומת הלב
הראויה מאחר והן בד"כ מכוסות, מוסתרות וחסרות חשיבות מבחינה חברתית.
הן נמצאות בתחתית "תרתי משמע
" ולכן קל להשאירן לא מטופלות ומטופחות
שלא כמו אזורים אחרים בגוף הנראים לעין כמו הפנים ,כפות הידיים, ולכן פותחו
בהן מנגנוני הגנה מועטים בלבד. מסיבה זו ניתן לומר שכפות הרגליים
מאפשרות לרפלקסולוג לראות תמונה אמיתית המשקפת את המקור,השלם, תמונה שהיא חסרת גינונים ותחפושות
כפות הרגלים מייצגות דפוסי התנהגות וחשיבה. דרכן ניתן להגיע לכל איבר בגוף, לאבחן, לטפל ולהחזיר לו את האיזון. ניתן לראות ביטוי בכף הרגל גם ברמה הנפשית והרגשית ( לחץ יום יומי, דיכאון, התלבטויות, מועקה נפשית וכו´) .כף הרגל משקפת את מה שעבר על האדם ועל מה שעובר עליו כאן ועכשיו.
 
המגע עם כפות הרגלים יוצר אנרגיות חיוביות המועברות אל כל הגוף ומקנות לו את הכוח לפרוץ מחסומים ולצמוח מחדש, יכולת ההקשבה שלנו לגוף משתפרת ובכך מאפשרת לגוף להפעיל את כוח הריפוי העצמי הטבעי הקיים בכל אחד ואחד. ע"י עיסוי ולחץ בנקודות ייצוג האיברים בכף הרגל אנו מגרים ומרגילים (רגל – הרגל) את הגוף לנצל את כוח הריפוי העצמי שלו.
הטיפול מגביר את חילוף החומרים ובכך מסייע בהוצאת פסולת ורעלים מהגוף ומסייע לזרימת דם ולימפה טובה יותר. מביא לרגיעה, שחרור ולשיפור איכות החיים.
 
אחד היעדים החשובים הנוספים בתהליך הטיפול הרפלקסולוגי הוא להגביר את החיבור של המטופל לכפות רגליו, משמע, להגביר את הקשב הגופנפש דרך הנתיבים המסתוריים דרכם מתחברים אברי הגוף אל כפות הרגליים. נושא פיתוח הקשב דרך כפות הרגליים הוא אלמנט חשוב בחיבור האדם אל עצמו, בהקשבה לגופו ובהגברת מודעותו.
 
כפות הרגליים הן המפה הרגשית/נפשית/גופנית של האדם, היא מראה את היכולות שלו, את הקשיים, כיצד מתפקדים אברי גופו, איך הוא עומד מול לחצים.  כל סימן, נקודת חן, חריץ, קו, יבלת, טמפרטורת הרגל, צבעה, ועוד...הן בעלות חשיבות.