עבודה טיפולית עם קלפים מטפוריים השלכתיים.
 
 
הקלפים הם מסע אל עולמנו הפנימי. בעזרת הקלפים אנו למדים להבין את עצמנו, לגלות את הפוטנציאל הנמצא בנו ולממש את הרצונות שלנו. יש בהם  יכולת מופלאה לשקף בצורה מדהימה ומדוייקת את מצבנו הפנימי שמשליך בצורה ישירה על הבחירות שלנו. 
זוהי הזמנה לשיחה, למידה והבנה של הדבר החשוב ביותר בעולם.. אנחנו.
 
הקלפים הינם כלי חזותי הנוגעים בעולם הדמיון המטפורה והסימבול ומזמנים אותנו לדו שיח בדרך אחרת ויצירתית.
דרכם ניתן לדבר ולבטא מחשבות רגשות שאיפות ועולם פנימי. מאפשר תהליך של  בדיקת צרכים מחשבות ורגשות, בדיקת מערכות יחסים, או כל נושא המעסיק אותך והיית רוצה להתמקד בו. וזאת במטרה להיטיב יותר את איכות חייך .
 
התהליך מתבצע בשיחות ובעבודה עם קלפים מטפוריים
 
עבודה עם קלפי השלכה מטפוריים מאפשרת לנו להשליך מעולמנו הפנימי על סיטואציות שונות המוצגות בקלפי השלכה ולקבל זוויות הסתכלות שונות על נושא שאנו מתמודדים איתו ורוצים לקדם אותו.
 
בעבודה עם קלפים טיפוליים ניתן לספר סיפורים אמיתיים או דימיוניים אשר יש בהם את היכולת לשפר את הדימוי העצמי באופן עוקף הגנות "מסכות" שאנו לובשים כל חיינו וכך הם עוזרים להקטין התנגדויות שונות בחיינו.
 
העבודה עם קלפים מאפשרת לנו לדמיין ומשם דווקא מהמקום הלא שיגרתי לצמוח ולפתוח לעצמנו דרכי חשיבה וראיה שונים כדי להתקדם.

מהות העבודה בקלפים טיפוליים היא האפשרות לכל מי שבוחר קלף, לראות בקלף סיפור משלו. הקלפים עצמם נטולי פרשנויות רשמיות כל שהן. המשמעות ניתנת להם ע"י מחזיק הקלף הבוחר להציגו כראות עיניו. משום כך, מהווים הקלפים גשר מצוין לדיאלוג, לעבודה פנימית ורגשית.
   
(מתוך להיות פרפר – עמוס צור עמ' 28)
"מסעות טיפוליים הכוללים דמיון ומטפורות יבואו אותנו אל "ממלכת דמיונפורה". זו ממלכה קסומה, מפתה, ומפחידה ולה שפה משלה ("דמיונפורית" קוראים לשפה זו). עד שנכנסים לתוכה מפחדים ומתלבטים. אחרי שנמצאים בה, לעיתים לא רוצים לצאת, קשה לצאת. שם ב"ממלכת דמיונפורה" הדברים נראים באופן שונה . שם זויות הראיה אחרות. שם הכל נראה דומה מאוד לקיים אצלנו, אך בה בעת גם שונה מאוד. זו ממלכה של תגליות והפתעות. ניתן לגלות אוצרות שלא ידענו שטמונים בנו, ניתן למצוא ציוריות שלא ידענו שמצוירת בתוכנו. ניתן אפילו להפעיל יצירתיות שלא ידענו שיש לנו "